خواص سنگ آمازونیت به همراه میزان اثرگذاری آن روی رقم حساب بانکی!

خواص سنگ آمازونیت به همراه 4 قطعه از این گوهر سنگ

سنگ آمازونیت برخواسته از آمازون!

جواهر بسیار زیبایی که شکلی از ریزکلاین معدنی است اما در تلاش اولیه برای بازاریابی به نام رود آمازون در برزیل تغییر نام داده است، احتمالاً به این دلیل که رنگ سبز یادآور جنگل های سر سبز و آبهای جنگل های بارانی آمریکای جنوبی است. در ادامه مطلب به توضیح خواص سنگ آمازونیت و گذشته ای که از سر گذرانده می پردازیم.

 

رنگهای سنگ قیمتی آمازونیت

آمازونیت یک سنگ قیمتی به رنگ سبز تا فیروزه ای است که شفاف یا مات است و دارای رنگ زمینه سفید نیست.

آمازونیت فرم سبز تا فیروزه ای میکروکلاین معدنی است، اگرچه این سنگ قیمتی ممکن است شامل سنگهای سفید یا خاکستری با رنگ سبز به عنوان آمازونیت باشند.
این رنگ به دلیل مقادیر اندكی از سرب ایجاد می شود ، اگرچه درباره وجود سرب در این سنگ بین دانشمندان تفاوت نظر وجود دارد.

 

چرا آمازونیت سبز است؟

در زمانی طولانی تصور می شد که آمازونیت به دلیل وجود ترکیب مس در آن به رنگ سبز است اما وقتی دانشمندی تحقیق کرد متوجه شد که ناخالصی های سرب دلیل این رنگ دوست داشتنی است.
دانشمندان وقت زیادی را صرف کردند و در انتها به این نتیجه رسیدند که رنگ سبز به دلیل وجود ناخالصی آهن است و نه مس یا سرب!

 

گونه های آمازونیت

آمازونیت را گاهی سنگ آمازون یا حتی جید آمازون می نامند با اینکه هیچ منبع شناخته شده ای از این سنگ قیمتی نه در رودخانه و نه در جنگل وجود ندارد!

برش های از سنگ قیمتی آمازونیت به صورت دامله در رنگهای سبز و آبی

در واقع این ماده معدنی به نام میکروکلین است که در چند رنگ مختلف از سفید تا صورتی و زرد تا سبز و آبی وجود دارد.

فرم سبز و آبی بیشترین درخواست را دارد و به آمازونیت (Amazonite)  تغییر نام داد تا کمی عجیب و غریب به نظر برسد. نام های دیگر شامل Pikes Peak Jade و Colorado Jade است اما همه آنها آمازون هستند.

 

آمازونیت نوعی فلدسپات است، همان ماده معدنی ای که نیمی از پوسته جهان را تشکیل می دهد!
انواع دیگر فلدسپات شامل سنگ ماه، سنگ خورشید و لابرادوریت است که از سنگهای قیمتی شناخته شده هستند.

 

وضوح

سنگ های قیمتی معمولاً به صورت شفاف، نیمه شفاف یا مات توصیف می شوند.
اگر نور مستقیما وارد سطح سنگ قیمتی شود و از آن خارج شود، سنگ قیمتی را شفاف توصیف می کنیم.
اگر نور به سطح سنگ قیمتی وارد شود و بتواند از سنگ قیمتی خارج شود اما کمی یا به طور قابل توجهی تحریف شده باشد ، آنرا نیمه شفاف می نامیم.
اگر نور نتواند به سطح سنگ قیمتی نفوذ کند، آن را مات توصیف می کنیم.
از نظر فنی به سنگ مات؛ دیافانیت میگویند.

 

آمازونیت از نظر فنی شفاف است اما بنا به اهداف و مصالح آن یک سنگ قیمتی مات است که فقط چند نمونه آن به اندازه کافی شفاف هستند تا نور زیادی از آن عبور کند.

 

برش

به نظر می رسد آمازونیت یک سنگ قیمتی مات است به همین دلیل؛ معمولاً به صورت کابو بریده می شود تا درخشندگی مومی و صیقلی خود را به بهترین شکل نشان دهد.
گاهی اوقات دارای یک برش گل رز برای افزایش نمایش رنگ و درخشش است. کابوچون همچنین می تواند به اشکال جالب توجهی برای نشان دادن رنگ یا الگو باشد.

 

گذشته آمازونیت

آمازونیت نام مدرن یا تجاری میکروکلاین است. این نام توسط یوهان Breithaupt، معدن شناس آلمانی در سال 1847 ابداع شده است، اما مطمئن نیستیم که چرا این نام را انتخاب کرده است، چرا که این سنگ قیمتی نه در رود آمازون و نه در جنگل آمازون یافت نمی شود.
شاید این اسم نسبت به میکروکلاین یا نام دیگر آن، گرین فلدسپات، کمی عجیب و غریب باشد.

 

این سنگ قیمتی، با نام های مختلف حداقل از زمان فراعنه مصر باستان مورد استفاده بوده است زیرا جواهرات و مهره های برش خورده و صیقل داده شده در مقبره های آن دوره، از جمله پادشاه توتانخامون از حدود 1300 سال قبل از میلاد پیدا شده است.
در سال 2006 دو معدن باستانی آمازونیت یا میکروکلاین در کوههای کویر شرقی در مصر کشف شد که اولین مین های کشف شده تاکنون بوده اند و قدمت آنها به 1800 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

 

خواص متافیزیکی و معنوتی آمازونیت چیست؟

در این سنگ قیمتی که قرن ها به عنوان یک سنگ تزئینی استفاده می شد، ممکن است پادزهری برای یکی از قوی ترین اختلالات جهان مدرن – آلودگی الکترومغناطیسی- پیدا کرده باشیم.
با وجود همه تلفن های هوشمند، لپ تاپ ها، رایانه ها، wifi، دستگاه های بلوتوثی، GPS  در هرجای ما که دور ما می چرخد ​​دائماً در معرض تابش الکترومغناطیسی هستیم.
این امر منجر به افزایش اثرات بیولوژیکی میشود. اثراتی مانند کمبود تمرکز و اختلالات خواب، سیستم عصبی نامتعادل، اختلالات متابولیکی، مشکلات روحی، استرس، ضعف سیستم ایمنی و موارد دیگر شده است.

 

اگر با رایانه، تبلت، تلفن هوشمند، تجهیزات دارای اشعه ایکس مانند مایکروویو کار می کنید، این سنگ  قیمتی می تواند در پاک سازی آلودگی الکترومغناطیسی به شما کمک کند.

 

برخی از سنگهای درمانی حاوی آهن هستند و می توانند مغناطیسی باشند، بنابراین نباید در نزدیكی رایانه ها نگهداری شود، اما آمازونیت برای دستگاه های شما كاملاً ایمن است و به شما در محافظت از تأثیر مضر آنها كمك می كند.

 

علاوه بر این، آمازونیت یک سنگ قیمتی متعادل است، برای طرفهای مردانه و زنانه یا یین و یانگ، و شما را قادر می سازد تا نظرات یا احساسات هر دو طرف را ببینید.
این به شما کمک می کند ذهن خود را از افکار به هم ریخته پاک کرده و به شما در دستیابی به اهداف کمک میکند.

به خلاقیت و تخیل شما کمک می کند و برای هر کسی که جاه طلبی در انجام کارهای هنری داشته باشد بسیار مناسب است.

 

اثر آمازونیت روی رقم حساب بانکی!

این سنگ قیمتی خوش رنگ می تواند در به دست آوردن پول و ثروت زیاد کمک کند چرا که “سنگ موفقیت و فراوانی” است. و باعث جذب پول و خوش شانسی می شود.
علاوه بر اینها کمک میکند تا در هنگام تصمیم گیری در مسابقات بهترین تصمیمات را بگیرید و پیروز شوید.
همچنین به شما این امکان را می دهد که کنترل خوبی در امور مالی خود داشته باشید.

 

ارتباط آمازونیت با چاکراها

چاکراها مراکز انرژی در بدن شما هستند که به آنها Qi یا Prana نیز می گویند. هفت چاکرا در سراسر بدن وجود دارد که هرکدام بر وضعیت جسمی ، عاطفی یا روانی خاصی تأثیر می گذارند و هر کدام دارای رنگ مرتبط هستند.
هفت چاکرای به شرح زیر است:
تاج با رنگ بنفش، چشم سوم (نیلی)، گلو (آبی)، قلب (سبز)، شبکه خورشیدی (زرد)، خاجی (نارنجی) و ریشه (قرمز) مرتبط است.

هفت چاکرای مهم انسان و سنگهای چاکرا
هفت چاکرای مهم بدن

بسته به اینکه کدام رنگ در سنگ قیمتی آمازونیت بیشتر غالب باشد، تعیین می کند که بر روی کدام چاکرا تأثیر بیشتری بگذارد.

 

آمازونیت بیشترین تأثیر را بر روی چاکراهای قلب و گلو دارد زیرا سنگهای قیمتی عمدتا آبی یا سبز هستند.

تأثیرات آن شامل برقراری ارتباط، سخنوری، صداقت و حقیقت است و در عین حال عشق، روابط و پذیرش خود را تحت تأثیر قرار می دهد.

یک گردنبند یا آویز که دارای سنگهای قیمتی آمازونیت باشد، یک روش ایده آل برای تأثیرگذاری در این دو نقطه چاکرا است.

 

مزایای آمازونیت برای جسم

از آنجا که به چاکرای گلو و قلب متصل است ، آمازونیت ارتباط مستقیمی با این ناحیه از بدن در سطح جسمی شامل مشکلات ریوی و کبدی دارد.
می تواند میزان متابولیسم شما را افزایش داده و به شما در داشتن خواب راحت کمک کند.
آمازونیت تأثیر مستقیمی بر روی هر کاری با کلسیم در بدن دارد ، بنابراین به جلوگیری از پوکی استخوان ، پوسیدگی دندان و هر نوع کمبود کلسیم کمک می کند.

 

تعیین قیمت سنگ آمازونیت

هر وقت قیمت سنگهای قیمتی رنگی را تعیین می کنیم اولین چیزی که باید بررسی شود رنگ است! تفاوتی ندارد آمازونیت باشد یا نه، آبی روشن، سبز یا آبی مایل به سبز با هر رگه ای که ممکن است یک رنگ سفید کم رنگ داشته باشد و بیشترین محبوب ترین سنگ های قیمتی است.

اگرچه از نظر فنی شفاف است، به نظر می رسد که آمازونیت در اکثر موارد مات است، بنابراین تقریباً همیشه به صورت دامله (cabochon) برش داده می شود و بصورت وجهی نیست.
برش یکنواخت و صیقلی برای نشان دادن رنگ و روشنایی بهتر است.

 

آمازونیت می تواند در اندازه های بزرگ باشد ، بنابراین با توجه به رنگ و الگو، برخی از سنگ های قیمتی قابل توجه را گرد یا بیضی می سازند. حتی اندازه های بزرگتر نیز بسیار مقرون به صرفه هستند.

 

حقایقی جالب در مورد آمازونیت

  • آمازونیت یکی از قدیمی ترین سنگ های قیمتی است که استفاده می شود
  • در یک حفاری باستان شناسی که در جنوب اردن انجام شد ، بیش از 2000 قطعه جواهرات آمازونیت کشف شد که مربوط به دوران نو سنگی است (عصر سنگ) شاید 10 هزار سال پیش!
  • افسانه ها حاکی از آن است که قبیله ای از زنان جنگجو خشن؛ تجهیزات جنگی خود را با این سنگ قیمتی تزئین کرده اند.
  • آمازونیت گونه ای بسیار نادر از رایج ترین ماده معدنی پوسته زمین، فلدسپات است.
  • فصل هفتم کتاب مردگان که مصریان باستان را از طریق مرگ و زندگی پس از مرگ راهنمایی می کرد ، روی آمازونیت حک شده است.

 

آمازونیت کجا پیدا می شود؟

این روزها آمازونیت بیشتر در چین و مغولستان در آسیای شرقی ، کوههای اورال روسیه ، جنوب و شرق آفریقا، برزیل (البته در منطقه آمازون وجود ندارد!) و کلرادو و ویرجینیا در ایالات متحده یافت می شود.

ایالات متحده دارای ذخایر آبی و سبز عمیق فوق العاده خوب در Pikes Peak ، Devils Head ، Lake George و Florissant در کلرادو است. تمام آمازونیت استخراج شده از این منطقه “Pikes Peak Amazonite” نامیده می شود ، زیرا تمام مواد این منطقه تقریباً یکسان است. آمازونیت سبز عمیق در شبه جزیره کولا ، روسیه و معادن معروف Minas Gerais ، برزیل و همچنین Mogok در برمه یا میانمار و استان Sidamo-Borana در اتیوپی یافت شده است.

 

آمازونیت چگونه شکل می گیرد؟

آمازونیت نام تجاری سنگ قیمتی سبز یا آبی ، میکروکلاین است. میکروکلاین نوعی فلدسپات ارتوکلاز است و فلدسپات بیشتر پوسته زمین را تشکیل می دهد.
فلدسپات ماده بسیار مفیدی است زیرا می توان از آن در ساخت ظروف شیشه ای، ظروف سفالی، ساختمان‌ها از سنگهای قیمتی آمازونیت استفاده کرد.

 

فلدسپات در همه جای دنیا در تشکیل انواع سنگ؛ آذرین، دگرگونی و رسوبی وجود دارد.
فلدسپات از سیلیس و آلومینیوم تشکیل شده است و به روش های مختلفی ایجاد می شود، به عنوان مثال در طول تبلور ماگما یا گدازه، در معرض درجه حرارت بالا و فشار زیاد زیر سطح زمین یا خرد شده در سنگ رسوبی.

 

برخی از بهترین آمازونیت ها در کلرادو ، در Pikes Peak بالاترین نقطه در جنوب جبهه رشته کوه های راکی ​​با بیش از 4000 متر وجود دارد.

 

سنگ گرانیت بیش از یک میلیارد سال قدمت دارد و در اثر ماگما که از اعماق زمین بالا می رود تشکیل شده است.
گرانیت حدود 1.5 کیلومتر در زیر سطح قرار داشت و طی یک میلیون سال دیگر ماگمای دیگر به داخل این گرانیت وارد شد و آن را مجبور به دامنه رشته کوهها کرد، مجدداً آن را بازسازی و تشکیل میکروکلاین آمازونیت را می توان یافت. در ارتفاع نزدیک به 3000 متر.

 

 

آمازونیت برای چه جواهراتی مناسب است؟

آمازونیت هزاران سال است که با طلا و جواهر ساخته می شود اما در مقیاس سختی Mohs فقط 6 درجه دارد، بنابراین مواردی مانند آویز، گردنبند، گوشواره و سنجاق از حلقه ها و دستبندها بهتر است زیرا در استفاده روزمره کمتر خرد میشود یا ترک میخورد.

در طول تاریخ، آمازونیت به شکل ها و طرح های جالبی مانند حیوانات، گل ها، نقوش یا نقش برجسته ها تراشیده شده است و این همچنان یک روش محبوب برای استفاده از آمازونیت است.

 

چگونه از جواهرات آمازونیت مراقبت کنیم

در سختی 6 آمازونیت برای یک سنگ قیمتی نسبتاً نرم است اما به اندازه کافی بادوام است تا از دست انداختن عجیب و غریب یا ضربه زدن روی یک سطح سخت دوام بیاورد ، اما باید همیشه مراقب باشید تا از صدمه دیدن آن جلوگیری کنید.
به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود قبل از فعالیت های بدنی ، به ویژه نظافت منزل ، ورزش یا باغبانی ، جواهرات را بردارید.

 

هنگام نگهداری آمازونیت باید مراقب باشید که آنها را از هرگونه مواد سخت تری که باعث خراش ، بریدگی و شکستن آنها می شود دور نگه دارید.
برای محافظت بیشتر آنها را در کیسه های پارچه ای یا جعبه های جداگانه نگه دارید.

 

مراقب باشید که تمیرکننده های شیمیایی نه تنها می توانند باعث شکستگی سنگ های قیمتی و تشدید آنها شوند ، بلکه می توانند جواهرات را ساییده و خرد کرده و باعث از بین رفتن سنگهای قیمتی شوند.
آمازونیت را با استفاده از یک پارچه نرم و فقط صابون ملایم یا در صورت نیاز با مواد شوینده تمیز کنید و هرگز از مواد سفید کننده یا مواد شیمیایی و اسیدی استفاده نکنید.

 

نحوه تشخیص آمازونیت تقلبی و اصل

ابزارهای تشخیص سنگ قیمتی

اول از همه ، آمازونیت دارای جلای شیشه ای است ، یعنی باید صاف و تقریبا مومی ، براق و روشن باشد. دوم رنگ است. نسخه آبی تا سبز میکروکلاین است ، بنابراین باید در این گروه رنگی قرار بگیرد ، هر چیز دیگری را باید با سو ظن مشاهده کرد.

آمازونیت یک سنگ قیمتی بسیار سخت نیست اما به اندازه کافی سخت است که توسط ناخن انگشت یا یک سکه مسی خراشیده نمی شود ، بنابراین می تواند یک آزمایش سریع برای نمونه شما باشد.

 

آمازونیت یک سنگ قیمتی نیمه شفاف تا مات است ، بنابراین با داشتن سنگهای قیمتی با کیفیت بهتر ، مقداری نور از آن می تابد ، بنابراین آن را زیر نور نگه دارید و بررسی کنید که آیا نور می تواند از این سنگ عبور کند ، در غیر این صورت یک سنگ قیمتی مات است ، بنابراین چندان ارزشمند نیست.

این یک راهنمای کامل در مورد نحوه تشخیص یک سنگ قیمتی جعلی نیست اما امیدوارم که کمک کند.

در عمارت سنگ، تمام سنگ ها و محصولات دارای ضمانت نامه هستند که برای شما هنگام سفارش ارسال میشود و بعد سفارش می توانید کاملاً مطمئن باشید.

 

آیا آمازونیت می تواند تغییر رنگ دهد؟

گستره تغییر رنگ سنگ قیمتی

برخی از سنگهای قیمتی تغییر متمایز یا چشمگیری در رنگ در منابع مختلف نور نشان می دهند.
به یک گارنت در زیر نور الکتریکی یا مصنوعی نگاه کنید و ممکن است قرمز به نظر برسد ، آن را بیرون به نور خورشید بکشید و ناگهان سبز می شود!

این اثر قابل توجه فقط در چند سنگ قیمتی وجود دارد ، الكساندریت ، گارنت و برخی از یاقوت کبودها شناخته شده ترین هستند اما در آمازونیت رخ نمی دهد.

 

 

چه چیز ویژه ای در مورد آمازونیت وجود دارد؟

این سنگ جواهر پر جنب و جوش ، نه تنها رنگ بلکه بافت صاف مومی و درخششی که از یک سنگ قیمتی خوب جلا یافته است ، مورد علاقه و تحسین همه کسانی است که دست خود را به یک سنگ قیمتی می گذارند.

الگوها ، چرخش ها و راه راههای منحصر به فرد آمازونیت آنها را به محبوبیت خاصی برای سازندگان جواهرات صنعتگری بدل می کند که می دانند پس از اتمام کار خود قطعه ای منحصر به فرد خواهند داشت.

 

تاریخچه این سنگ قیمتی جذابیت زیادی دارد، از این رو که اجداد ساکن غار نیز با همین سنگ گرانبها به جستجو، احترام و ایجاد تزئینات می پرداختند و احساس غرور و رضایت می کردند.
سرانجام در دنیای استرس و فشار که با وسایل الکترونیکی احاطه شده است، داشتن یک سنگ قیمتی معنوی آرامبخش باعث فیلتر شدن اثرات الکترونیکی و یادآوری محیط طبیعی که باید از آن لذت ببریم میشود.

 

ویژگی ها و ترکیبات شیمیایی

فرمول شیمیایی: KAlSi3O8 سیلیکات آلومینیوم پتاسیم

ساختار بلورین: منشوری

رنگ: سبز، آبی، خاکستری، چند رنگ (رگه سفید)

سختی: 6 – 6.5 در مقیاس Mohs

ضریب شکست: 1.522 – 1.530

تراکم: 2.56 – 2.58

رخ: عالی

شفافیت: شفاف تا مات

جلا: شیشه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت آنلاین
ارسال از طریق واتس اپ