خواص سنگ چشم ببر به همراه قیمت و رنگ چشم ببر

سه تکه سنگ چشم ببر به صورت قلب

معنی چشم ببر

معنای نام این سنگ مربوط به شباهت آن به چشم ببر یا گربه است. رنگ آن قهوه ای زرد تا قهوه ای طلایی است و با داشتن نوارهای رنگی بسیار جذاب به نظر میرسد.

سنگ چشم ببر

یک کریستال است که نوارهای دوست داشتنی آن به رنگ زرد-طلایی است. یک سنگ قدرتمند است که به شما کمک می کند ترس و اضطراب را آزاد کنید و به هماهنگی و تعادل کمک می کند.

این سنگ قهوه ای طلایی مبتنی بر کوارتز با مواد معدنی مختلف است.

گرچه معمولاً به عنوان کریستال کوارتز طبقه بندی نمی شود ، اما ترکیب آن کوارتز است که شامل مواد معدنی مختلفی است که درون کوارتز به هم چسبیده است. این به این سنگ ها رنگ طلایی می بخشد.

کروسیدولیت یکی از چندین شکل آزبست است. این ماده معدنی آبی نواری شکل است و از خانواده سیلیکات آمفیبول ریبکایت است. تغییر شکل چشم ببر وقتی شروع می شود که کوارتز به آرامی بین الیاف کروسیدولیت جاسازی می شود ، در نهایت کوارتز کاملا جایگزین کروسیدولیت می شود در حالی که هنوز شکل الیافی اصلی را حفظ می کند.

چشم ببر به دلیل رنگهای جذاب قهوه ای طلایی مشهور است.

چشم ببر در واقع از چشم شاهین تشکیل می شود. در طی فرآیند تبدیل سودومورف ، موادی که حاوی اکسید آهن بیشتری هستند منجر به چشم ببر قهوه ای می شوند. اکسیداسیون کمتر و آهن کمتر به سمت رنگ اصلی آبی کروسیدولیت تمایل دارد. از نظر فنی ، اصطلاح pietersite ممکن است برای توصیف چشم ببر یا شاهین بریده شده استفاده شود. سنگهای برشی شده سنگهایی هستند که از مواد شکسته شده ، دور هم چرخیده و بعداً توسط کوارتز یا نوع دیگری از مواد میزبان یا ماتریس اصلاح و سیمان شده اند. این نتیجه به وجود آمدن هرج و مرج بیشتر ، به جای گفتگوی خطی چشم شاهین معمولی و چشم ببر است.

یک تکه کوچک از سنگ چشم ببر

تشخیص سنگ چشم ببر طبیعی و اصل

چشم ببر را می توان از طریق رنگ قهوه ای طلایی متمایز و ترکیب دی اکسید سیلیکون تشخیص داد. مانند همه کوارتزها، سختی و دوام نسبتاً خوبی دارد (6.5 تا 7 در مقیاس Mohs).

چشم ببر در واقع از چشم شاهین تشکیل می شود. از آنجا که ماده معدنی کروسیدولیت آبی با کوارتز جایگزین می شود، کروسیدولیت فیبری تجزیه می شود و توسط آهن اکسید می شود. هرچه بیشتر اکسید شود، رنگ آبی کمتری نیز باقی می ماند.

 

چاکرای سنگ چشم ببر

سنگ های طبیعی طلایی به شما کمک می کنند تا اصل مردانه را تقویت کنید. این به شما امکان می دهد تعادل داشته باشید ، و یک انرژی مکمل زنانه و مردانه داشته باشید.

این سنگ به شدت روی چاکرای خاجی یا چاکرای دوم موثر است، و انرژی مفید آن باعث تقویت خلاقیت در شما میشود.

از طریق چاکرای پایه یا چاکرای ریشه شما را به انرژی زمین متصل میکند و به داشتن آرامش کمک می کند و سنگی محکم برای ایجاد اطمینان در هنگام احساس عدم اعتماد است.

ارتعاش آن در داخل این چاکرا همچنین به افرادی که از یکدیگر فاصله دارند یا تعهد در انجام آنچه باید انجام شود؛ ندارند، کمک خواهد کرد.

 

منابع چشم ببر در جهان

چشم ببر را می توان در بسیاری از نقاط جهان یافت.
دو معدن مهم آن تایلند و استان کیپ شمالی در آفریقای جنوبی است. دیگر منابع آن در استرالیا، برزیل، کانادا، چین، هند، کره، میانمار (برمه)، نامیبیا، اسپانیا و ایالات متحده است.

 

رنگ چشم ببر

چشم ببر به طور معمول قهوه ای طلایی تا طلایی مایل به قهوه ای است.

برخی از مواد آن ممکن است آهن کمتری داشته باشند که منجر به رنگ های مایل به آبی می شود. چشم ببر به طور معمول چند رنگ با راه راه های قهوه ای، سیاه یا طلایی و نقوش موج دار است.

 

وضوح و درخشش چشم ببر

چشم ببر یک ماده مات است که رنگین کمانی جذاب را به نمایش می گذارد.

این سنگ خاصیت درخشندگی ابریشمی خود را خصوصاً هنگام برش در کابوکون افزایش می دهد. سنگهای برش خورده، تابش های کوچک نور را از سطح سنگ منعکس می کنند.
بعضی از سنگها ممکن است اثر چشم گربه ای قوی داشته باشند که به صورت یک پرتوی نور ظاهر می شوند.

 

برش و شکل چشم ببر

چشم ببر تقریباً همیشه بریده می شود تا بیشترین ترکیب رنگ مطلوب را داشته باشد. در بعضی موارد، ممکن است چشم ببر به عنوان یک سنگ زینتی تراشیده شود. در منبت کاری برای گل و حیوانات بسیار محبوب هستند.

برخی از موارد ممکن است به صورت صاف باشد، اما این مورد بسیار نادر است.
اکثر سنگهای چشم ببر به صورت بیضی برش میخورند، اما اشکال دیگری نیز می توان یافت؛ از جمله شکل گلابی، گرد و دایره ای و اشکال دیگر.

 

خصوصیات شیمیایی سنگ چشم ببر

فرمول شیمیایی: SiO2؛ دی اکسید سیلیکون

ساختار بلوری: مثلث / شش ضلعی ؛ سنگ فیبری

رنگ: زرد طلایی ، قهوه ای طلایی

سختی: در مقیاس Mohs 6.5 تا 7

شفافیت: مات

جلا: ابریشمی

 

خواص سنگ چشم ببر

چشم ببر به خانواده بزرگ بلورهای کوارتز تعلق دارد. تصور می شود که برای قدرت بدنی و استقامت مفید است.
برای کمک به مشکلات بینایی بسیار عالی است و اعتقاد بر این است که توانایی تمرکز ما را افزایش می دهد.
از نظر جسمی، اغلب برای مشکلات مربوط به بینایی و همچنین مشکلات ستون فقرات و گردن استفاده می شود.
از چشم ببر در زمان های بسیار قدیم توسط سربازان برای محافظت و دادن حس شجاعت به صاحبش استفاده می شد.
اعتقاد بر این است که سنگ اعتماد به نفس است که اغلب توسط مسافران استفاده می شود. همچنین می تواند برای کمک به محافظت در برابر انرژی منفی استفاده شود.

 

طراحی جواهرات با سنگ چشم ببر

چشم ببر در واقع از نظر توزیع در سراسر جهان بسیار نادر است، اما به دلیل وجود ذخایر قابل توجهی که در آفریقای جنوبی و تایلند واقع شده است، نسبتاً مقرون به صرفه باقی مانده و باعث محبوبیت بیشتر آن در جواهرات می شود.

چشم ببر نیز مانند سایر انواع سنگ های قیمتی کوارتز کاملاً بادوام است.
ماتریس چشم ببر نیز برای جواهرات بسیار محبوب است، کاملا مناسب برای حلقه های بزرگ و همچنین حلقه های کابوچون مردانه.

این سنگ، رنگ قهوه ای طلایی جذابی دارد که مورد پسند مردان قرار می گیرد.

رنگ جذاب، درخشش و قیمت های مقرون به صرفه باعث شده تا چشم ببر مورد علاقه بسیاری از طراحان جواهرات باشد.
کار با آن آسان است و مخصوصاً در طرح های جواهرات مردانه ، به ویژه به عنوان دکمه های سر دست و یا بندهای کراواتی ، بسیار محبوب است.
چشم ببر را نیز می توان در اندازه های بسیار بزرگ یافت و برخلاف اکثر سنگ های قیمتی دیگر، قیمت هر قیراط تحت تأثیر اندازه گوهر تأثیر چشمگیری ندارد.

مراقبت و تمیز کردن سنگ چشم ببر

این سنگ مثل اکثر سنگ های قیمتی کوارتز، در برابر سایش کاملاً مقاوم  است.
با این حال، این ماده به برخی اسیدها که معمولاً در بسیاری از حلال های تمیز کننده خانگی یافت می شود حساس است.

تمیز کردن آن فقط باید با استفاده از آب گرم و صابون انجام شود.
از مصرف مواد شیمیایی و پاک کننده های سخت مانند سفید کننده، آمونیاک یا اسید سولفوریک خودداری کنید. از پاشیدن عطر یا اسپری مو روی نگین های چشم ببر خودداری کنید.

تمیزکننده ها به طور کلی برای اکثر انواع کوارتز بی خطر محسوب می شوند، اما هنگام انجام این کار روی سنگ چشم ببر باید مراقب باشید  و آنها معمولاً برای هر نوع سنگ قیمتی توصیه نمی شوند.

همیشه قبل از انجام هرگونه ورزش یا انجام کارهای خانه مانند آشپزی، رسیدگی به گیاهان و..  هر گونه سنگ قیمتی ببر را در بیاوردید.
برای نگهداری سنگ های قیمتی چشم ببر خود را جدا و به دور از سنگهای قیمتی و جواهرات دیگر قرار دهید.
بهتر است سنگ ها را با استفاده از یک پارچه نرم بپیچید، یا برای محافظت بیشتر آنها را داخل جعبه جواهرات با پارچه قرار دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت آنلاین
ارسال از طریق واتس اپ